Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

11-04-2018

kiełki kiełki kiełki

kiełki kiełki kiełki

Kiełki są bogatym źródłem podstawowych składników odżywczych, takich jak aminokwasy, witaminy, substancje mineralne, nienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik pokarmowy. Dlatego najstarsza grupa samodzielnie założyła hodowlę kiełek w kąciku przyrody. Zapraszam do fotorelacji w zakładce ,,Z ekologią na TY" 

10-04-2018

Konkurs recytatorski ,,Wiosenna poezja dla dzieci"

Konkurs recytatorski ,,Wiosenna poezja dla dzieci

W dniu dzisiejszym w naszym Przedszkolu odbył się dzielnicowy konkurs recytatorski, w którym wzięły udział dzieci z włochowskich przedszkoli. Głównym celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich. Udział w konkursie sprawił dzieciom i ich opiekunom wiele radości i satysfakcji.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: 4latki, 5latki i 6latki z których wyłoniono I II i III miejsce.

Laureaci:        kategoria 4-latki:

                  I miejsce: Milena Graboś

                 II miejsce : Zosia Dziuba

                 III miejsce: Pola Żernicka

             wyróżnienia: Basia Gliszczyńska, Tomasz Zieliński

                         kategoria 5-latki:

                 I miejsce: Alicja Żelazowska

                II miejsce: Anastazja Kuczyńska

               III miejsce: Julia Podpora

            wyróżnienia: Emilia Jańczyk, Łukasz Kosiorek, Jerzy Paluch, Mateusz Stanowski, Anna Woźniak

                         kategoria 6-latki:

                 I miejsce: Aleksandra Krupa

                II miejsce: Zuzanna Piskorz

               III miejsce: Kalina Bożek

            wyróżnienia: Ada Markiewicz, Anna Paśnicka, Maria Zych

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do galerii.

 

05-04-2018

warsztaty świece żelowe

warsztaty świece żelowe

Dnia 26 marca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne. Dzieci wykonywały samodzielnie kompozycje z barwionego kwarcu. Powstały świece żelowe, które ozdabialiśmy rozmaitymi dodatkami jak muszelki, kamyczki itp. Zapraszamy do galerii

05-04-2018

warsztaty w Piekarni ,,Grzybki"

warsztaty w Piekarni ,,Grzybki

Bardzo dziękujemy Akademii Piekarza za umożliwienie naszym wychowankom z najstarszych grup udziału w warsztatach piekarskich. Nasze dzieci nie tylko samodzielnie uczyły się rzemieślniczej produkcji wyrobów piekarskich ale również samodzielnie wykonały pierniczki. Największą atrakcją było zwiedzanie ogromnej piekarni, w której mogliśmy obejrzeć ogromne maszyny do produkcji chleba, bułeczek i ciast. Poznaliśmy także historię piekarni, którego założycielem był p. Henryk Cichowski. Bardzo dziękujemy zespołowi pani Karolinie i pani Zofii za fantastyczne zajęcia. Zapraszamy do galerii