Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

13-10-2017

Poznajemy pracę pszczół- spotkanie z rodzicem

Poznajemy pracę pszczół- spotkanie z rodzicem

Nasza najstarsza grupa prowadzi zajęcia z cyklu ,,Gdzie pracuje twoja mama, tata....". W czwartek odwiedziła naszą zerówkę mama Gabrysi- pani Wanda, która zajmuje się pszczelarstwem. Dzieci poznały życie i znaczenie pszczół w życiu człowieka, zapoznały się z budową ula i jego akcesoriami. Atrakcją był strój pszczelarza, który każdy mógł przymierzyć. Pani Wanda przyniosła także: czerw- wosk pszczeli i miód, gdzie dzieci badały go za pomocą zmysłów. Były także zdjęcia i film na tablicy interaktywnej pokazujący życie i produkcję miodu. Dzieci były zachwycone, nie mogliśmy rozstać się ze słodkim i zdrowym produktem. Chcemy jeszcze....

04-10-2017

Wycieczka do Leśniczówki Paryż IV B

Wycieczka do Leśniczówki Paryż IV B

Najstarsza grupa z zerówki pojechała na całodniową wycieczkę do Leśniczówki Paryż. Dopisała nam pogoda, gdzie powitali nas państwo Anna i Arkadiusz Oliszewscy. Pan Arkadiusz- miejscowy leśniczy zabrał nas na zajęcia terenowe do lasu. Poznaliśmy budowę lasu, mnóstwo ciekawostek przyrodniczych oraz jego mieszkańców. Uczyliśmy się zbierania grzybów. Znaleźlismy jeszcze o tej porze roku kurki i podgrzybki. Potem wróciliśmy do Lesniczówki, gdzie gospodyni- pani Ania zadbała o nasze podniebienia. Największą atrakcją dla dzieci było samodzielne kiszenie kapusty oraz pieczenie ciasteczek. Sielankę dopełniły kozy, króliki i konie biegające po gospodarstwie. 

Zapraszamy do zakładki ,,Z ekologią na TY- Lesniczówka Paryż !!! oraz do galerii :)

03-10-2017

Piknik ,,Kolorowa jesień"

Piknik ,,Kolorowa jesień

W pięknych okolicznościach złotej polskiej jesieni odbył sie w ogrodzie przedszkolnym po raz kolejny PIKNIK RODZINNY. Wspaniałej zabawy było mnóstwo: były wesołe piosenki, była loteria fantowa, kawiarenka z najpyszniejszymi ciastami na świecie oraz naturalnymi sokami, grill, wesołe tatuaże, malowane buźki, zajęcia sportowe oraz plastyczne. Wielkim powodzeniem cieszyła się sprzedaż ciast i loteria fantowa, z której zebraliśmy dzięki Państwu 1182,92 złote. Impreza dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń. Było smacznie, zdrowo, miło a przede wszystkim bardzo edukacyjnie.

18-09-2017

Piknik - Kolorowa Jesień

Piknik - Kolorowa Jesień

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

na piknik rodzinny po hasłem "Kolorowa Jesień"

który odbędzie się 28.09.2017r w ogrodzie naszego przedszkola.

Piknik rozpocznie się o godzinie 15.30

Każda z grup przygotuje stanowiska z propozycjami zabaw ruchowych, plastycznych, manualnych itp.

Zachęcamy, aby dzieci ubrane były w tym dniu w barwy jesieni.

W tym roku na czas pikniku powstanie kawiarenka Baby Jadzi, w której odbędzie się kiermasz upieczonych przez Państwa ciast. Zachęcamy też do przynoszenia soków i owoców.

Mamy nadzieję, że w licznym gronie spotkamy się w tym wyjątkowym dniu, aby cieszyć się z czasu spędzonego na wspólnej zabawie.