Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

26-04-2017

Konkurs dzielnicowy o Polsce ,,Cudze chwalicie...

Konkurs dzielnicowy o Polsce ,,Cudze chwalicie...

"Co zrobił Mikołaj Kopernik?": 1/ Ruszył słońce, wstrzymał ziemię, 2/Wstrzymał słońce, ruszył ziemię, 3/policzył wszystkie gwiazdy, "Fryderyk Chopin, to kompozytor, który urodził się w..", " W którym mieście grasował Smok Wawelski?", Jak nazywał się założyciel Panstwa Polskiego z legendy o trzech braciach?" - to pytania konkursu wiedzy o Polsce pt: "Cudze chwalicie, swego nie znacie" dla dzieci 5letnich, któremu patronowało jak co roku Przedszkole nr 29. 
Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu są nauczycielki Irena Baur i Anna Komorowska z Przedszkola nr 29, która zaprosiła do współpracy i konkursu inne przedszkola z dzielnicy Włoch. To wspaniała i mądra inicjatywa, wspaniała i mądra zabawa !!! Cudowne i mądre dzieci, które caly rok pracowały aby zdobyć ogromną wiedzę!!! Podziękowania dla Przedszkoli nr 313, 314, 419, 78, 175, 71, 60, 29 i 22 w Warszawie!

26-04-2017

,,Stokrotki" w Grocie Solnej

,,Stokrotki

Dzieci z grupy III B ,,Stokrotki" pojechały do Jaskini Solnej w Raszynie. Jaskinia zbudowana jest z kilkudziesięciu ton soli, pochodzącej głównie z mórz. Nie, bez znaczenia jest także wykorzystywana rodzima sól kłodawska, której skład jest bardzo bogaty w pierwiastki biofilne.

Podłoga i ściany zbudowane są z bloku solnego. We wnętrzu "Jaskini Solnej" utrzymuje się jedyny w swoim rodzaju mikroklimat. Specyficzna aura "Jaskini Solnej" stworzona została dzięki odpowiedniemu oświetleniu i nastrojowym dźwiękom natury oraz tężni solankowej. Pobyt dzieci w "Jaskini Solnej" był czasem odprężenia i relaksu, dodatkowo pozytywnie wpłynął na zdrowie i samopoczucie. Wszystkie nasze dzieci mogły doświadczyć zabawy solą. Bardzo nam sie podobało.

zapraszamy do galerii...

06-04-2017

Biedronki w szkole

Biedronki w szkole

Dnia 05 kwietnia najstarsza grupa przedszkolna była z wizytą w Szkole Podstawowej nr 87. Do szkoły poszlismy na zaproszenie mamy szymona z naszej grupy pani Agnieszki J. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy n/t zwyczajów wielkanocnych. Nauczyły się piec mazurki, poznały przepis wg którego piecze się to wielkanocne ciasto. Przyblizyły sobie sposób ozdabiania świątecznych mazurków. Poznały także pochodzenie oraz smak ciasta. Zintegrowały się również ze środowiskiem szkolnym poprzez zabawę w świetlicy i na szkolnym placu zabaw. zapraszamy do galerii.

23-03-2017

Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny

W dniu dzisiejszym podczas słonecznej pogody grupy:  Stokrotki oraz Biedronki poszły na forty powitać Wiosnę. Dzieci razem z nauczycielkami zrobiły Marzannę- symbol Zimy, którą pani Monika wrzuciła do pobliskiej rzeczki. Dzieci samodzielnie zrobiły dla siebie wianki, symbolizując w ten sposób radość, zabawę i uśmiech. Czekamy teraz na cieplutkie wiosenne dni.