Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

05-04-2018

warsztaty świece żelowe

warsztaty świece żelowe

Dnia 26 marca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne. Dzieci wykonywały samodzielnie kompozycje z barwionego kwarcu. Powstały świece żelowe, które ozdabialiśmy rozmaitymi dodatkami jak muszelki, kamyczki itp. Zapraszamy do galerii

05-04-2018

warsztaty w Piekarni ,,Grzybki"

warsztaty w Piekarni ,,Grzybki

Bardzo dziękujemy Akademii Piekarza za umożliwienie naszym wychowankom z najstarszych grup udziału w warsztatach piekarskich. Nasze dzieci nie tylko samodzielnie uczyły się rzemieślniczej produkcji wyrobów piekarskich ale również samodzielnie wykonały pierniczki. Największą atrakcją było zwiedzanie ogromnej piekarni, w której mogliśmy obejrzeć ogromne maszyny do produkcji chleba, bułeczek i ciast. Poznaliśmy także historię piekarni, którego założycielem był p. Henryk Cichowski. Bardzo dziękujemy zespołowi pani Karolinie i pani Zofii za fantastyczne zajęcia. Zapraszamy do galerii

21-02-2018

Konkurs taneczny ,,Na ludową nutę"

Konkurs taneczny ,,Na ludową nutę

W minioną środę nasze Przedszkole reperezentowały starszaki w warszawskim konkursie tanecznym ,,Na ludową nutę", którego organizatorem było m. in Przedszkole nr 313 w Warszawie. Konkurs odbył się w sali Widowiskowej Okęckiej przy ul. 1-go Sierpnia 36a. Nasi tancerze : Ada i Basia z IV B, Marysia, Ola, Oliwia, Mateusz, Dominik, Adaś, Franek i Maks z IV A zaprezentowali krakowiaka w przepięknych ludowych strojach z podkładem muzycznym ,,Mariackie Hejnały" w wykonaniu dzięcięcego zespołu. Zapraszamy do galerii oraz na film na stronie youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=MVNlrGxRqbM

11-02-2018

Muzeum dla dzieci

Muzeum dla dzieci

W dniu 9.02.2018 r. GRUPA II oraz IIIB, uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. "KARNAWAŁY ŚWIATA" w muzeum etnograficznym w Warszawie. Zajęcia odbywały się w salach wystawowych, gdzie dzieci zapoznały się z pojęciem karnawału, jego historią i przebiegiem. Poznały charakterystyczne postaci związane z karnawałem w Polsce. Ciekawą częscią wycieczki było wykonanie samodzielnie maski. Obejrzały również prezentację multimedialną przybliżającą karnawał w Rio de Janeiro. Dzieci miały możliwość przymierzenia weneckich masek.