Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

18-05-2017

,,Stokrotki" w Wiosce pod Kogutem

,,Stokrotki

W dniu dzisiejszym grupa 5-latków pojechała autokarem na wycieczkę do ,,Wioski pod Kogutem". Naszym animatorem i przewodnikiem był pan Olek. Na terenie 4hektarowego ogrodzonego gospodarstwa dzieci poznały mini ZOO, w którym obcowały ze zwierzętami. W zagrodzie oprócz kur, kaczek, perliczek, pawi i gęsi dzieci oglądały kucyki, osiołka, lamę Lalę, owce, kozy, świnkę BEKO i króliczki. Wokół zagród krzatały się wszędobylskie wesołe pieski i koty. Mielismy także zajęcia edukacyjne ,,Zgadnij czyje to jajko?" oraz ,,Kto zgubił to pióro?". Zjedliśmy pyszny posiłek pod zadaszonym pawilonem i mogliśmy poszaleć na placu zabaw. Wrócimy tam w przyszłym roku, już nie możemy się doczekać! Zapraszamy do galerii.

 

18-05-2017

,,Stokrotki" w Jednostce Lotnictwa

,,Stokrotki

Dnia 17 maja dzięki uprzejmości taty Urszulki nasza grupa mogła wejść na teren Jednostki Wojskowej przy Lotnisku Chopina. To Baza Lotnictwa Transportowego, która przeznaczona jest do realizacji transportu powietrznego naczelnych organów władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz instytucji resortu Obrony Narodowej. Oprowadzał nas pracownik jednostki, który zaprezentował dzieciom wyposażenie lotniska. Oglądaliśmy specjalistyczny wóz strażacki. Mieliśmy specjalny pokaz jak działają armatki wodne. Następnie oglądaliśmy w hangarze helikoptery, które transportowały m.in Papieża Franciszka i naszego Prezydenta. Mogliśmy wejść do jednego z takich helikopterów i posiedziec jako pasażerowie. Dowiedzieliśmy sie dużo o historii lotnictwa. Największą atrakcją był pokaz startującego helikoptera. Zwiedzaliśmy także muzeum na terenie jednostki, w którym moglismy zobaczyć całą historię lotnictwa od Ikara do obecnych czasów. Czekamy na zdjęcia, które opublikujemy wkrótce na naszej stronie dzieki uprzejmości Rzecznika Prasowego Jednostki Wojskowej. Na koniec każde dziecko otrzymało książeczkę z pojazdami wojskowymi oraz arkusz z samochodem wojskowym do złożenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom w tym Panu Łukaszowi - tacie Ulci i Dowódcy Jednostki za fantastyczną przygodę, w której mogliśmy uczestniczyć.

10-05-2017

I Ogólnopolska Olimpiada

I Ogólnopolska Olimpiada

W dniu dzisiejszym odbyła się I Ogólnopolska Olimpiada dla przedszkolaków, którego organizatorem było Przedszkole nr 175. Nasze przedszkole w sportowym stroju reprezentowały: Ania z gr ,,Gwiazdeczek", Agatka z gr ,,Smerfy" oraz Nina i Gabrysia z gr ,,Stokrotki". Tematem przewodnim był ,,Sport w Srarożytnej Grecji". Nasze dzielne sportsmenki zaprezentowały się z flagą naszego przedszkola oraz dzielnie walczyły w sportowych konkurencjach. Spośród 10 przedszkoli, zajęłyśmy 6 miejsce. Każda dzielna dziewczynka otrzymała medal oraz drobne upominki a Przedszkole otrzymało puchar i dyplom za udział w tym przedsięwzięciu. Gratulujemy naszym przedszkolakom...

09-05-2017

,,Przyroda w plenerze"- konkurs plastyczny

,,Przyroda w plenerze

W dniu dzisiejszym odbył się dzielnicowy konkurs plastyczny pt ,,Przyroda w plenerze", którego organizatorem było Przedszkole nr 314.  Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki : Basia z gr III B oraz Alicja z IV A. Nasze uczestniczki malowały farbami plakatowymi na sztalugach- wcieliły się w prawdziwe współczesne malarki. Podczas malowania cichutko inspirowała Nas muzyka klasyczna Vivaldiego. 

Gratulacje dla Basi - III miejsce oraz dla Alicji - wyróżnienie. Zapraszamy do galerii.....