Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

10-11-2016

,,Stokrotki" w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

,,Stokrotki

Dziś w piękną słoneczną pogodę grupa III B ,,Stokrotki" pojechała do Łazienek Królewskich na zajęcia edukacyjne w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Lekcja prowadzona była przez pracownika Muzeum w sali ,,Ptaki". Dzieci poznały wybrane gatunki ptaków wystepujących w Polsce. Poznały przyczyny ptasich wędrówek, na przykładach bociana, jaskółki, łabędzia i gila. Od Pani przewodnik otrzymaliśmy rysunki do pokolorowania wg podanego kodu. Po zajęciach nasza Pani Ania zabrała nas na spacer po Łazienkach: byliśmy w Amfiteatrze, Pałacyku na Wyspie oraz Aleją Chińską poszliśmy do Ogrodu Chińskiego gdzie marmurowym mostkiem wrócilismy do autokaru. Tam spotkaliśmy kaczuszki mandarynki. Widzielismy także pawie, kaczuszki oraz wiewiórki, Ada wysypała pokarm dla ptaków który przyniosła do przedszkola. 

26-10-2016

Jak przygotować dziecko do nauki czytania i pisania...

Jak przygotować dziecko do nauki czytania i pisania...

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć
jak przygotować dziecko do nauki czytania i pisania
zapraszamy na spotkanie poświęcone tej tematyce,
które odbędzie się 9.XI.2016 (środa) na sali gimnastycznej o godzinie 16.30

16-10-2016

spotkanie z policjantem

spotkanie z policjantem

W piątek 14.10.2016 nasze przedszkole odwiedził policjant. Podczas spotkań ze wszystkimi grupami opowiadał dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w domu, na podwórku, a także na ulicy. Przestrzegał wszystkich przed najczęściej spotykanymi niebezpieczeństwami. Wszystkie dzieci przyjęły go niezwykle ciepło, wykazały duże zainteresowanie podczas rozmowy i oglądania specjalnie przygotowanych nagrań wideo i z entuzjazmem brały udział w zabawach, które proponował im nasz gość.

11-10-2016

konkurs

konkurs

Zapraszamy do udziału w ekologicznym konkursie plastycznym "Zielona Stolica". Jest on elementem programu "Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m. st. Warszawy."

Cele konkursu to:
- upowszechnianie wiedzy przyrodniczej ze zwróceniem uwagi na warszawską zieleń
- uświadomienie wpływu każdego człowieka na jakość środowiska
- rozwijanie aktywności twórczej

Zadaniem uczestnika konkursu jest indywidualne i samodzielne przygotowanie plakatu pt. "Zielona stolica" zachęcającego do dbania o warszawską zieleń.
Format  pracy: A2 lub A3
Technika: dowolna, płaska
Zabronione jest używanie gotowych elementów

Plakat musi zawierać na odwrocie informacje: imię, nazwisko i wiek autora, adres placówki, imię i nazwisko nauczyciela wychowawcy.

Etap przedszkolny/ terminn oddawania prac: do 25.XI.2016

Szczegółowe informacje u nauczycieli oraz na tablicach informacyjnych przy salach

Powodzenia