Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

10-04-2018

Konkurs recytatorski ,,Wiosenna poezja dla dzieci"

Konkurs recytatorski ,,Wiosenna poezja dla dzieci

W dniu dzisiejszym w naszym Przedszkolu odbył się dzielnicowy konkurs recytatorski, w którym wzięły udział dzieci z włochowskich przedszkoli. Głównym celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich. Udział w konkursie sprawił dzieciom i ich opiekunom wiele radości i satysfakcji.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: 4latki, 5latki i 6latki z których wyłoniono I II i III miejsce.

Laureaci:        kategoria 4-latki:

                  I miejsce: Milena Graboś

                 II miejsce : Zosia Dziuba

                 III miejsce: Pola Żernicka

             wyróżnienia: Basia Gliszczyńska, Tomasz Zieliński

                         kategoria 5-latki:

                 I miejsce: Alicja Żelazowska

                II miejsce: Anastazja Kuczyńska

               III miejsce: Julia Podpora

            wyróżnienia: Emilia Jańczyk, Łukasz Kosiorek, Jerzy Paluch, Mateusz Stanowski, Anna Woźniak

                         kategoria 6-latki:

                 I miejsce: Aleksandra Krupa

                II miejsce: Zuzanna Piskorz

               III miejsce: Kalina Bożek

            wyróżnienia: Ada Markiewicz, Anna Paśnicka, Maria Zych

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do galerii.

 

05-04-2018

warsztaty świece żelowe

warsztaty świece żelowe

Dnia 26 marca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne. Dzieci wykonywały samodzielnie kompozycje z barwionego kwarcu. Powstały świece żelowe, które ozdabialiśmy rozmaitymi dodatkami jak muszelki, kamyczki itp. Zapraszamy do galerii

05-04-2018

warsztaty w Piekarni ,,Grzybki"

warsztaty w Piekarni ,,Grzybki

Bardzo dziękujemy Akademii Piekarza za umożliwienie naszym wychowankom z najstarszych grup udziału w warsztatach piekarskich. Nasze dzieci nie tylko samodzielnie uczyły się rzemieślniczej produkcji wyrobów piekarskich ale również samodzielnie wykonały pierniczki. Największą atrakcją było zwiedzanie ogromnej piekarni, w której mogliśmy obejrzeć ogromne maszyny do produkcji chleba, bułeczek i ciast. Poznaliśmy także historię piekarni, którego założycielem był p. Henryk Cichowski. Bardzo dziękujemy zespołowi pani Karolinie i pani Zofii za fantastyczne zajęcia. Zapraszamy do galerii

21-02-2018

Konkurs taneczny ,,Na ludową nutę"

Konkurs taneczny ,,Na ludową nutę

W minioną środę nasze Przedszkole reperezentowały starszaki w warszawskim konkursie tanecznym ,,Na ludową nutę", którego organizatorem było m. in Przedszkole nr 313 w Warszawie. Konkurs odbył się w sali Widowiskowej Okęckiej przy ul. 1-go Sierpnia 36a. Nasi tancerze : Ada i Basia z IV B, Marysia, Ola, Oliwia, Mateusz, Dominik, Adaś, Franek i Maks z IV A zaprezentowali krakowiaka w przepięknych ludowych strojach z podkładem muzycznym ,,Mariackie Hejnały" w wykonaniu dzięcięcego zespołu. Zapraszamy do galerii oraz na film na stronie youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=MVNlrGxRqbM