Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

15-11-2016

Edukacja Globalna

Edukacja Globalna

W tym roku Słoneczka postanowiły poznać bardzo odległe kraje. Rozpoczeliśmy tę wędrówkę od egzotycznej Azji. Wiemy już jak różnorodna jest wyspiarska Indonezja i jak jak ciekawy jest język, którym posługują się Chińczycy. Niebawem następna przygoda a tymczasem w galerii można już obejrzeć zdjęcia z tych zajęć. Będą one sukcesywnie uzupełniane zachęcamy więc, aby od czasu do czasu tam zaglądać.

10-11-2016

,,Stokrotki" w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

,,Stokrotki

Dziś w piękną słoneczną pogodę grupa III B ,,Stokrotki" pojechała do Łazienek Królewskich na zajęcia edukacyjne w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Lekcja prowadzona była przez pracownika Muzeum w sali ,,Ptaki". Dzieci poznały wybrane gatunki ptaków wystepujących w Polsce. Poznały przyczyny ptasich wędrówek, na przykładach bociana, jaskółki, łabędzia i gila. Od Pani przewodnik otrzymaliśmy rysunki do pokolorowania wg podanego kodu. Po zajęciach nasza Pani Ania zabrała nas na spacer po Łazienkach: byliśmy w Amfiteatrze, Pałacyku na Wyspie oraz Aleją Chińską poszliśmy do Ogrodu Chińskiego gdzie marmurowym mostkiem wrócilismy do autokaru. Tam spotkaliśmy kaczuszki mandarynki. Widzielismy także pawie, kaczuszki oraz wiewiórki, Ada wysypała pokarm dla ptaków który przyniosła do przedszkola. 

26-10-2016

Jak przygotować dziecko do nauki czytania i pisania...

Jak przygotować dziecko do nauki czytania i pisania...

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć
jak przygotować dziecko do nauki czytania i pisania
zapraszamy na spotkanie poświęcone tej tematyce,
które odbędzie się 9.XI.2016 (środa) na sali gimnastycznej o godzinie 16.30

16-10-2016

spotkanie z policjantem

spotkanie z policjantem

W piątek 14.10.2016 nasze przedszkole odwiedził policjant. Podczas spotkań ze wszystkimi grupami opowiadał dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w domu, na podwórku, a także na ulicy. Przestrzegał wszystkich przed najczęściej spotykanymi niebezpieczeństwami. Wszystkie dzieci przyjęły go niezwykle ciepło, wykazały duże zainteresowanie podczas rozmowy i oglądania specjalnie przygotowanych nagrań wideo i z entuzjazmem brały udział w zabawach, które proponował im nasz gość.