Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

10-05-2017

I Ogólnopolska Olimpiada

I Ogólnopolska Olimpiada

W dniu dzisiejszym odbyła się I Ogólnopolska Olimpiada dla przedszkolaków, którego organizatorem było Przedszkole nr 175. Nasze przedszkole w sportowym stroju reprezentowały: Ania z gr ,,Gwiazdeczek", Agatka z gr ,,Smerfy" oraz Nina i Gabrysia z gr ,,Stokrotki". Tematem przewodnim był ,,Sport w Srarożytnej Grecji". Nasze dzielne sportsmenki zaprezentowały się z flagą naszego przedszkola oraz dzielnie walczyły w sportowych konkurencjach. Spośród 10 przedszkoli, zajęłyśmy 6 miejsce. Każda dzielna dziewczynka otrzymała medal oraz drobne upominki a Przedszkole otrzymało puchar i dyplom za udział w tym przedsięwzięciu. Gratulujemy naszym przedszkolakom...

09-05-2017

,,Przyroda w plenerze"- konkurs plastyczny

,,Przyroda w plenerze

W dniu dzisiejszym odbył się dzielnicowy konkurs plastyczny pt ,,Przyroda w plenerze", którego organizatorem było Przedszkole nr 314.  Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki : Basia z gr III B oraz Alicja z IV A. Nasze uczestniczki malowały farbami plakatowymi na sztalugach- wcieliły się w prawdziwe współczesne malarki. Podczas malowania cichutko inspirowała Nas muzyka klasyczna Vivaldiego. 

Gratulacje dla Basi - III miejsce oraz dla Alicji - wyróżnienie. Zapraszamy do galerii.....

 

26-04-2017

Konkurs dzielnicowy o Polsce ,,Cudze chwalicie...

Konkurs dzielnicowy o Polsce ,,Cudze chwalicie...

"Co zrobił Mikołaj Kopernik?": 1/ Ruszył słońce, wstrzymał ziemię, 2/Wstrzymał słońce, ruszył ziemię, 3/policzył wszystkie gwiazdy, "Fryderyk Chopin, to kompozytor, który urodził się w..", " W którym mieście grasował Smok Wawelski?", Jak nazywał się założyciel Panstwa Polskiego z legendy o trzech braciach?" - to pytania konkursu wiedzy o Polsce pt: "Cudze chwalicie, swego nie znacie" dla dzieci 5letnich, któremu patronowało jak co roku Przedszkole nr 29. 
Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu są nauczycielki Irena Baur i Anna Komorowska z Przedszkola nr 29, która zaprosiła do współpracy i konkursu inne przedszkola z dzielnicy Włoch. To wspaniała i mądra inicjatywa, wspaniała i mądra zabawa !!! Cudowne i mądre dzieci, które caly rok pracowały aby zdobyć ogromną wiedzę!!! Podziękowania dla Przedszkoli nr 313, 314, 419, 78, 175, 71, 60, 29 i 22 w Warszawie!

26-04-2017

,,Stokrotki" w Grocie Solnej

,,Stokrotki

Dzieci z grupy III B ,,Stokrotki" pojechały do Jaskini Solnej w Raszynie. Jaskinia zbudowana jest z kilkudziesięciu ton soli, pochodzącej głównie z mórz. Nie, bez znaczenia jest także wykorzystywana rodzima sól kłodawska, której skład jest bardzo bogaty w pierwiastki biofilne.

Podłoga i ściany zbudowane są z bloku solnego. We wnętrzu "Jaskini Solnej" utrzymuje się jedyny w swoim rodzaju mikroklimat. Specyficzna aura "Jaskini Solnej" stworzona została dzięki odpowiedniemu oświetleniu i nastrojowym dźwiękom natury oraz tężni solankowej. Pobyt dzieci w "Jaskini Solnej" był czasem odprężenia i relaksu, dodatkowo pozytywnie wpłynął na zdrowie i samopoczucie. Wszystkie nasze dzieci mogły doświadczyć zabawy solą. Bardzo nam sie podobało.

zapraszamy do galerii...