Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

19-05-2017

Konkurs piosenki o Warszawie

Konkurs piosenki o Warszawie

Dziś w Michałowicach nasze przedszkolaki z gr III A i III B zaśpiewały o warszawskiej Syrence przed szerszą publicznością. W sali Urzędu Gminy odbył się konkurs Piosenki o Warszawie. Dzieci swobodnie zachowywały się na scenie, jakby były z nią związane od urodzenia. Nasi soliści za udział otrzymali pluszaki. Konkurs został zorganizowany przez przedszkole w Michałowicach. Gratulujemy Huyen i Ninie z gr ,,Stokrotki" oraz Oli, Hani i Frankowi z gr ,,Słoneczka"

18-05-2017

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Serdecznie zapraszamy 

wszystkich rodziców 

na uroczystości przygotowane z okazji Dnia Mamy i Taty

Spotkania poszczególnych grup odbędą się według poniższego grafiku:

22.05.2017 poniedziałek:

15.00  Gr IIB NUTKI

15.30 Gr I GWIAZDKI

16.00 Gr IIIB STOKROTKI

 

26.05.2017 piątek:

15.00 Gr IIA SMERFY

15.30 Gr IIIA SŁONECZKA

18-05-2017

,,Stokrotki" w Wiosce pod Kogutem

,,Stokrotki

W dniu dzisiejszym grupa 5-latków pojechała autokarem na wycieczkę do ,,Wioski pod Kogutem". Naszym animatorem i przewodnikiem był pan Olek. Na terenie 4hektarowego ogrodzonego gospodarstwa dzieci poznały mini ZOO, w którym obcowały ze zwierzętami. W zagrodzie oprócz kur, kaczek, perliczek, pawi i gęsi dzieci oglądały kucyki, osiołka, lamę Lalę, owce, kozy, świnkę BEKO i króliczki. Wokół zagród krzatały się wszędobylskie wesołe pieski i koty. Mielismy także zajęcia edukacyjne ,,Zgadnij czyje to jajko?" oraz ,,Kto zgubił to pióro?". Zjedliśmy pyszny posiłek pod zadaszonym pawilonem i mogliśmy poszaleć na placu zabaw. Wrócimy tam w przyszłym roku, już nie możemy się doczekać! Zapraszamy do galerii.

 

18-05-2017

,,Stokrotki" w Jednostce Lotnictwa

,,Stokrotki

Dnia 17 maja dzięki uprzejmości taty Urszulki nasza grupa mogła wejść na teren Jednostki Wojskowej przy Lotnisku Chopina. To Baza Lotnictwa Transportowego, która przeznaczona jest do realizacji transportu powietrznego naczelnych organów władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz instytucji resortu Obrony Narodowej. Oprowadzał nas pracownik jednostki, który zaprezentował dzieciom wyposażenie lotniska. Oglądaliśmy specjalistyczny wóz strażacki. Mieliśmy specjalny pokaz jak działają armatki wodne. Następnie oglądaliśmy w hangarze helikoptery, które transportowały m.in Papieża Franciszka i naszego Prezydenta. Mogliśmy wejść do jednego z takich helikopterów i posiedziec jako pasażerowie. Dowiedzieliśmy sie dużo o historii lotnictwa. Największą atrakcją był pokaz startującego helikoptera. Zwiedzaliśmy także muzeum na terenie jednostki, w którym moglismy zobaczyć całą historię lotnictwa od Ikara do obecnych czasów. Czekamy na zdjęcia, które opublikujemy wkrótce na naszej stronie dzieki uprzejmości Rzecznika Prasowego Jednostki Wojskowej. Na koniec każde dziecko otrzymało książeczkę z pojazdami wojskowymi oraz arkusz z samochodem wojskowym do złożenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom w tym Panu Łukaszowi - tacie Ulci i Dowódcy Jednostki za fantastyczną przygodę, w której mogliśmy uczestniczyć.