Przedszkole Nr 29 w Warszawie
Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

01-12-2016

Edukacja globalna w III B ,,Stokrotki"

Edukacja globalna w III B ,,Stokrotki

Dziś w popołudniowych godzinach naszą grupę Stokrotek odwiedził trener Pan Adam, który prowadził warsztaty z edukacjęi globalnej. Nasze zajęcia prowadzone są już drugi rok. To piąta juz edycja projektu Źródła skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich nauczycieli. Przybliża dzieciom kulturę Azji, Afryki i Ameryki Południowej i Środkowej, dzieci poznają także różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, pobudzając do solidarności międzyludzkiej już najmłodszego wieku. Zaczęliśmy w tym roku szkolnym od Indonezji. Zaskoczeniem była flaga tego państwa oraz śmieszne nazwy zwierząt tam żyjących oraz wulkany. Zajęcia będą kontynuowane co 2 tygodnie. Zapraszam do galerii. AG.

26-11-2016

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

W piątek w przedszkolu królowały pluszowe misie. Z okazji ich święta dzieci przyniosły swoje najukochańsze przytulanki i poznawały ciekawostki z nimi związane....

 


Historia pluszowego misia sięga 1902 roku.
Prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, wyruszył na polowanie. Myśliwi, którzy byli wraz z nim, schwytali małego niedźwiadka, aby prezydent mógł go upolować. Jednak Roosevelt nie chciał strzelić do misia i uratował mu w ten sposób życie. Rysownik z gazety „Washington Post”, Clifford Berryman, zrobił rysunek przedstawiający to wydarzenie. Amerykanie byli zachwyceni postawą prezydenta. Sklepikarz Morris Michton na pamiątkę tego wydarzenia zaczął sprzedawać w swoim sklepie pluszowe misie. Amerykanie chętnie je kupowali, więc Michton postanowił wyprodukować ich więcej. Nazwał misia „Teddy Bear”; uzyskał na to zgodę samego prezydenta Roosevelta, bo „Teddy” to zdrobnienie od imienia prezydenta – Theodore. W 2002 roku, w setną rocznicę narodzin misia, postanowiono, że 25 listopada będzie Światowym Dniem Pluszowego Misia.

 

15-11-2016

Edukacja Globalna

Edukacja Globalna

W tym roku Słoneczka postanowiły poznać bardzo odległe kraje. Rozpoczeliśmy tę wędrówkę od egzotycznej Azji. Wiemy już jak różnorodna jest wyspiarska Indonezja i jak jak ciekawy jest język, którym posługują się Chińczycy. Niebawem następna przygoda a tymczasem w galerii można już obejrzeć zdjęcia z tych zajęć. Będą one sukcesywnie uzupełniane zachęcamy więc, aby od czasu do czasu tam zaglądać.

10-11-2016

,,Stokrotki" w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

,,Stokrotki

Dziś w piękną słoneczną pogodę grupa III B ,,Stokrotki" pojechała do Łazienek Królewskich na zajęcia edukacyjne w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Lekcja prowadzona była przez pracownika Muzeum w sali ,,Ptaki". Dzieci poznały wybrane gatunki ptaków wystepujących w Polsce. Poznały przyczyny ptasich wędrówek, na przykładach bociana, jaskółki, łabędzia i gila. Od Pani przewodnik otrzymaliśmy rysunki do pokolorowania wg podanego kodu. Po zajęciach nasza Pani Ania zabrała nas na spacer po Łazienkach: byliśmy w Amfiteatrze, Pałacyku na Wyspie oraz Aleją Chińską poszliśmy do Ogrodu Chińskiego gdzie marmurowym mostkiem wrócilismy do autokaru. Tam spotkaliśmy kaczuszki mandarynki. Widzielismy także pawie, kaczuszki oraz wiewiórki, Ada wysypała pokarm dla ptaków który przyniosła do przedszkola.