Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

11-02-2018

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Dnia 2 lutego, gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Straży Miejskiej. Funkcjonariusz opowiedział o swojej pracy, zadaniach stojacych przed nim oraz innych służb ratunkowych. Zaprezentował charakterystyczne elementy swojego ubioru. Celem spotkania było zapoznanie z zasadami powiadamiania służb i osób dorosłych w sytuacji zagrożenia. Utrwalono numery ratunkowe. Dziękujemy za wizytę, cenne rady i wzkazówki dla naszych przedszkolaków.

18-01-2018

SPOTKANIE DLA RODZICÓW

SPOTKANIE DLA RODZICÓW

DRODZY RODZICE

W dniu 01.02.2018r. o godzinie 17.00,

zapraszamy Rodziców dzieci urodzonych

w roku 2012 na spotkanie:

                         Organizacja edukacji dzieci 6 letnich w roku szkolnym 2018/2019.

15-11-2017

Warsztaty mydlarskie

Warsztaty mydlarskie

Dziś nasze przedszkole odwiedzili animatorzy z Centrum Rozwoju Ajanta z Torunia. Warsztaty mydlarskie to wspaniała przygoda, które w czterech najstarszych grupach  prowadziła pani Milena. Dzieci same tworzyły mydełka glicerynowe wg własnego projektu. Wybierały formy, wycinały kształty, dobierały kolory, dodatki i zapachy.Podczas warsztatów mydlarskich dzieci poznały właściwości ziół, które również wkomponowały w swoje projekty, tworząc tym samym mydełka o różnych działaniach. Np. lawendowe ukojenie. Brały również czynny udział w inscenizacji "Wyprawa po mydło" i w obrazowy, przystępny sposób poznały historię mydlarstwa. Śmiechu było co niemiara. Zapraszamy do galerii... 

 

13-10-2017

Poznajemy pracę pszczół- spotkanie z rodzicem

Poznajemy pracę pszczół- spotkanie z rodzicem

Nasza najstarsza grupa prowadzi zajęcia z cyklu ,,Gdzie pracuje twoja mama, tata....". W czwartek odwiedziła naszą zerówkę mama Gabrysi- pani Wanda, która zajmuje się pszczelarstwem. Dzieci poznały życie i znaczenie pszczół w życiu człowieka, zapoznały się z budową ula i jego akcesoriami. Atrakcją był strój pszczelarza, który każdy mógł przymierzyć. Pani Wanda przyniosła także: czerw- wosk pszczeli i miód, gdzie dzieci badały go za pomocą zmysłów. Były także zdjęcia i film na tablicy interaktywnej pokazujący życie i produkcję miodu. Dzieci były zachwycone, nie mogliśmy rozstać się ze słodkim i zdrowym produktem. Chcemy jeszcze....