Przedszkole Nr 29
ul. Sycowska 1
02-266 Warszawa - Włochy
tel./fax 022 846 02 33
 
 


Aktualności

21-02-2018

Konkurs taneczny ,,Na ludową nutę"

Konkurs taneczny ,,Na ludową nutę

W minioną środę nasze Przedszkole reperezentowały starszaki w warszawskim konkursie tanecznym ,,Na ludową nutę", którego organizatorem było m. in Przedszkole nr 313 w Warszawie. Konkurs odbył się w sali Widowiskowej Okęckiej przy ul. 1-go Sierpnia 36a. Nasi tancerze : Ada i Basia z IV B, Marysia, Ola, Oliwia, Mateusz, Dominik, Adaś, Franek i Maks z IV A zaprezentowali krakowiaka w przepięknych ludowych strojach z podkładem muzycznym ,,Mariackie Hejnały" w wykonaniu dzięcięcego zespołu. Zapraszamy do galerii oraz na film na stronie youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=MVNlrGxRqbM

11-02-2018

Muzeum dla dzieci

Muzeum dla dzieci

W dniu 9.02.2018 r. GRUPA II oraz IIIB, uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. "KARNAWAŁY ŚWIATA" w muzeum etnograficznym w Warszawie. Zajęcia odbywały się w salach wystawowych, gdzie dzieci zapoznały się z pojęciem karnawału, jego historią i przebiegiem. Poznały charakterystyczne postaci związane z karnawałem w Polsce. Ciekawą częscią wycieczki było wykonanie samodzielnie maski. Obejrzały również prezentację multimedialną przybliżającą karnawał w Rio de Janeiro. Dzieci miały możliwość przymierzenia weneckich masek.

11-02-2018

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

DRODZY RODZICE!

Dnia 13.02.2018 r. (wtorek) w naszym przedszkolu w godzinach porannych odbędzie się

BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci.

W tym dniu prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.00

oraz przygotowanie strojów na przebranie.

 

 

11-02-2018

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Dnia 2 lutego, gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Straży Miejskiej. Funkcjonariusz opowiedział o swojej pracy, zadaniach stojacych przed nim oraz innych służb ratunkowych. Zaprezentował charakterystyczne elementy swojego ubioru. Celem spotkania było zapoznanie z zasadami powiadamiania służb i osób dorosłych w sytuacji zagrożenia. Utrwalono numery ratunkowe. Dziękujemy za wizytę, cenne rady i wzkazówki dla naszych przedszkolaków.